מנחם שלומוביץ |  טירת יהודה

קצת על עצמי:

אני במקור מצפת ולטירת יהודה הגעתי בשנת 1986. אני נשוי עם ארבעה ילדים ותשעה נכדים.בעיני ערך ההתנדבות והעזרה ההדדית הם הבסיס לחברה סבלנית ובריאה.חשוב לי להדגיש שכל אדם ללא הבדל דת, מין או גיל יכול פשוט לקום ולתרום.רק צריך להחליט מה חשוב לכם לקדם ולמה אתם מתחברים.

תחומי התנדבות:

אני נותן מעצמי ומזמני בכמה אפיקים. האחד, עמותת "יד תמר", שמסייעת לחולי סרטן למצות את זכויותיהם.השני, פרויקט "מדריך נגיש", שמכשיר אנשים עם צרכים מיוחדים וגם כאלה שלא, להדריך מגוון אוכלוסיות באתרי תיירות בחבל מודיעין.השלישי, פרויקט "קשרים", שמטרתו לספק אוזן קשבת וכתף תומכת לבודד בקהילה.

קצת על ההתנדבות:

במסגרת "מדריך נגיש" חשוב לי שתושבי המועצה יכירו את הפנינים שיש לנו כאן מתחת לאף,את סיפורי הקמת היישובים ואת הטבע המדהים. בעיני חיבור אמיתי עם הטבע צריך שייווצר בגיל מוקדם,לכן הצעתי להעביר חוגי טבע לילדים במסגרתם החוג מסקנו זיתים, צבענו בתבלינים ועוד. אל מול ההשקעה בגיל הצעיר, חשובה גם ההשקעה בדור המבוגר. כחלק מפרויקט "קשרים" אני מקיים מפגש אחת לשבוע עם קשיש לתחושתי, תשומת הלב וההתעניינות בו לצד שיח נהדר חודרים עמוק ואני מרגיש שאני מסייע לו להרגיש נחוץ ומוערך.

רגע שהולך איתי:

באחת הפעמים שהגעתי לאדם שליוויתי ממושב רינתיה, נאמר לי שלא ניתן להפגש, כי יש לו יום לא טוב ואינו מעוניין שאראה אותו במצב כזה. החלטתי שאני נשאר לשבת בחוץ ובינתיים קראתי ספר. אחרי עשר דקות הוא קרא לי להכנס עם דמעות בעיניים. זה רגע שנגע בי מאוד.

למה להתנדב?

אני מחויב באופן מלא להתנדבויות שלי ולא מפספס פגישה אחת. בפן הרגשי זה נותן סיפוק אדיר והרגשה ממלאת. בנוסף, היכרות עם אנשים חדשים וחשיפה לסיפור חיים שונים מרחיבה את האופקים. אני ממליץ למי שרוצה להעשיר את הרוח והנפש שלו – שיילך להתנדב!