אנשי קשר 

טבלת אנשי קשר - היחידה לקידום נוער
שם תפקיד טלפון מייל
אודיה שרוני מנהלת היחידה לקידום נוער 03-9773656 יצירת קשר מקוונת
 

אודות:

ברוח החזון החינוכי של ראש המועצה כחלק מאגף החינוך, בהנחייה ופיקוח של תחום קידום נוער-היל"ה במשרד החינוך, פועלת היחידה לקידום נוער מתוך מטרה לתת מענה לבני נוער בגילאי 13-18 המצויים על סף נשירה מבית הספר, ובני נוער שאינם לומדים במסגרת החינוך הפורמלי.

"מרום"  פועל במטרה להקנות לבני הנוער מסגרת מותאמת המכילה בתוכה מיומנויות חברתיות, התנהגותיות, רגשיות, ולימודיות, כדי שכל נער ימצא את הפוטנציאל הטמון בו, ויגלה את כוחותיו ויכולותיו. תוך דגש על השתלבות מועילה בחברה בה הוא חי.

מטרות "מרום":

  • להוות בית חם לכלל בני הנוער בסכנת נשירה.
  • מימוש הפוטנציאל האישי והחברתי של בני הנוער ביחידה והפיכתם לאזרחים מועילים בחברה.
  • מימוש יכולות לימודיות תוך התאמת תכנית למידה אישית בקבוצות קטנות.
  • שילוב בני הנוער בתחומים השונים בקהילה: השכלה, תעסוקה, שירות צבאית ולאומית, פעילות חברתית.
  • מניעת התנהגויות סיכון- אלימות, סמים ואלכוהול.
  • מניעת נשירה- חיזוק גורמי החוסן, מניעת התנהגויות סיכון בקרב תלמידים הנמצאים בסיכון גבוה לנשירה.

"מרום" – תוכנית לבני נוער שנשרו ממסגרות לימוד פורמליות:

השירות הניתן לבני הנוער במרום מתמקד במספר תחומים:

לכל נער/ה שישולב ב"מרום" תבנה תכנית אישית ע"פ רצונו, צרכיו, כישוריו ויכולותיו.

תחום השכלתי: תכנית היל"ה מאפשרת לבני הנוער לרכוש מיומנויות למידה והשכלה ברמות שונות. הלמידה מתבצעת במסגרת ייחודית, גמישה, המותאמת לכל תלמיד, על פי צרכיו ויכולותיו שיובילו להתמדה וחווית הצלחה.

תחום רגשי: כל נער/ה ב"מרום" מלווה בעובד חינוך טיפול, אשר מקיים שיחות אישיות באופן קבוע עם הנער/ה, במטרה ליצור קשר משמעותי ותומך.

תחום חברתי: במסגרת "מרום" לכל נער/ה הזדמנות לאינטראקציות חברתיות והשתלבות עם קבוצת השווים. בנוסף מתקיימות פעילויות חווייתיות שונות תוך למידה והתנסות ברכישת כישורי חיים, מניעת התנהגויות סיכון ומיומנויות חברתיות שמהוות מפתח להצלחה אישית וגיבוש חברתי.

תחום משפחתי: למערכת המשפחתית של הנער/ה חלק בלתי נפרד מהמעטפת, ונעשת עבודה משותפת יחד עם ההורים, תוך התייחסות לתפיסת העולם המשפחתית. בנוסף לאורך השנה מתקיימת הדרכה הורית במסגרת קבוצתית.

תחום תעסוקתי: הקניית כישורים מקצועיים והכנה לעולם העבודה, תוך העצמה אישית של כל נער/ה. השמה מותאמת וליווי במהלך העבודה של הנער/ה. כמו כן מתקיימות מיומנויות תעסוקתיות שונות אשר ממקצעות את הנערים בתחומי עניין שונים.

תחום הכנה לצה"ל: חיזוק מוכנותם ונכונותם של בני הנוער בשירות משמעותי ותורם בצבא, על פי כישוריהם ונטייתם. סיוע בקידום ופתרון קשיים מול לשכת הגיוס. עזרה בפנייה ללשכת הגיוס, מידע על תנאי השירות, ליווי אישי ללשכת הגיוס, יציאה לשבוע גדנ"ע ועוד.

תכנית שי"א – תוכנית מניעת נשירה בתוך בתי ספר

סיוע קידום ופיתוח בני נוער הנמצאים בנשירה סמויה בביה"ס מטרותיה העיקריות של התוכנית הינם העצמה אישית ומניעת נשירה. לפרויקט מוצמד עובד קידום נוער שילווה את התוכנית ברמה הקבוצתית ו/או הפרטנית.

התוכנית פועלת כיום בחט"ב המועצה " נחשון", תיכון " יגאל אלון" ואולפנת "צפירה" .

 

הפניה ל"מרום" נעשית על ידי גורמי מקצוע שונים כגון : קב"ס, עו"ס , יועצות ביה"ס ועוד